Jak dopasować okulary przeciwsłoneczne

Wybór okularów przeciwsłonecznych jest często dosyć intuicyjny. Konsumenci przymierzają je, a następnie kupują te wyglądające najlepiej. W czasie podejmowania decyzji warto jednak znać przynajmniej podstawowe zasady dopasowywania okularów do kształtu twarzy. Poza tym akurat na tym produkcie nie opłaca się za bardzo oszczędzać. Okulary przeciwsłoneczne damskie (takie jak te: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne_Damskie-416.html) będą bowiem służyły latami, podczas gdy te gorszej jakości szybko się zepsują, a do tego nie będą dobrze trzymały się twarzy.

Wybór okularów przeciwsłonecznych jest często dosyć intuicyjny

Autor zdjęcia: gdiazfor

Podczas kupowania damskich okularów przeciwsłonecznych dobrze jest zatem mieć na uwadze:

  • jakość produktu,
  • cenę,
  • markę,
  • kształt i kolor oprawek,
  • dodatkowe zdobienia.

Cena, jakość i marka na ogół są ze sobą powiązane. Wielu producentów naprawdę dobrych okularów buduje swój wizerunek w oparciu o asortyment z górnej półki. Topowe marki nie mogą sobie bowiem pozwolić, aby choć jeden marnej jakości produkt zepsuł ich renomę. Nie oznacza to jednak, że za dobre okulary przeciwsłoneczne damskie trzeba zapłacić mnóstwo pieniędzy. Niektóre mniej znane firmy nie windują cen, ponieważ dopiero przekonują do siebie konsumentów.

Kształt, kolor i dodatkowe zdobienia

W wyborze takiego produktu, jak okulary przeciwsłoneczne damskie, obowiązuje często zasada zestawiania kontrastów. A zatem do okrągłej twarzy na ogół pasują okulary o kanciastych oprawkach. Natomiast po produkty okrągłe, tudzież owalne, powinny sięgać osoby o kwadratowych twarzach. Dodatkowe zdobienia czy krzykliwy kolor to elementy bardzo przykuwające uwagę. Powinny po nie sięgać posiadaczki twarzy podłużnej i trójkątnej. W ten sposób można ją optycznie skrócić i odwrócić wzrok od pewnych niedoskonałości. Nawet niewielkie, ale dobrze dobrane okulary mogą bardzo odmienić wygląd.