Okulary przeciwsłoneczne – gdzie kupić, by nie żałować?

Zbliża się lato, słońce przyświeca coraz mocniej i wiele osób poszukuje nowych okularów przeciwsłonecznych, by zapewnić sobie ochronę przed rażącym słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV. Większość z nas zdaje sobie sprawę, że koniecznością jest wybór nie tylko modnych oprawek, ale przede wszystkim stawianie na jakość, bo zbyt słaby lub kiepskiej jakości filtr nie tylko nie zapewni wystarczającej ochrony, ale wręcz takie zasłonięcie oczu przyciemnionym szkiełkiem spowoduje, że będziemy je mniej mrużyć i ostatecznie dotrze nich więcej promieni słonecznych, niż gdybyśmy nie mieli na sobie żadnych okularów.

Zbliża się lato, słońce przyświeca coraz mocniej i wiele osób poszukuje nowych okularów przeciwsłonecznych, by zapewnić sobie ochronę przed rażącym słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV

Autor zdjęcia: martinwcox

Wybór modeli w sklepach jest naprawdę duży i wśród okularów zapewniających dobre filtry z pewnością każdy znajdzie parę dla siebie, która idealnie wpasuje się w kształt twarzy, styl osoby noszącej i będzie fajnym, estetycznym dodatkiem do codziennego stroju. Co jednak mają zrobić osoby, które nie mają czasu na chodzenie po sklepach i przymierzanie lub nie mają ochoty poświęcać wolnego dnia na takie poszukiwania?

Stacjonarnie lub wirtualnie

W dzisiejszych czasach w internecie można kupić niemal wszystko, również okulary przeciwsłoneczne. W dobrych sklepach można wybrać kategorię filtra, dobrać – jeśli jest taka potrzeba – filtr polaryzacyjny, stopień przyciemnienia. Wystarczy kliknąć wybrany model, zapłacić przelewem i czekać na przesyłkę. Nic prostszego. Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne sklep internetowy ma jednak jedną zasadniczą wadę: nie ma jak przymierzyć wybranej pary, by upewnić się, czy współgra z kształtem twarzy, czy nie uciska i czy dobrze leży na nosie. Można jednak zamówić kilka wybranych modeli, przymierzyć je w domu i wybrać najlepsze, a resztę odesłać. Wiele sklepów oferuje nawet darmową przesyłkę i zwrot, więc jest to opcja godna rozważenia.