Okulary przeciwsłoneczne poszukiwane!

Gdzie kupujemy okulary przeciwsłoneczne? Zwyczaje zakupowe Polaków pokazują, że niestety bardzo często kupujemy je w pośpiechu i w przypadkowych miejscach – na straganie nad morzem, na stoisku w galerii handlowej, w sklepie z ubraniami. Kupione w ten sposób okulary nie tylko nie zapewnią nam jakości na lata (choć raczej nikt nie oczekuje takiej trwałości od czegoś za kilkanaście złotych…), ale przede wszystkim mogą zaszkodzić naszym oczom. Słabe filtry lub ich zupełny brak powodują, że narażamy oczy na większą niż zwykle dawkę promieni UV, które są dla wzroku zagrożeniem i powinniśmy się przed nimi chronić. Wiele osób wydaje więcej na tubkę kremu do ciała z filtrami UV niż na okulary, których jakość jest tak ważna dla zdrowia oczu.

Nie kupujmy na ostatnią chwilę!

. Okulary przeciwsłoneczne to gadżet przede wszystkim dla zdrowia, a dopiero w dalszej kolejności dla urody

Autor zdjęcia: anka nevasilyeva

Te przypadkowe wybory tłumaczymy zwykle pośpiechem. Jesteśmy nad morzem, słońce razi, a na urlopie nikt nie chce tracić czasy na poszukiwanie sklepu optycznego i dobór dobrych okularów przeciwsłonecznych. Recepta jest jedna – pomyślmy o zakupie przed sezonem, zanim staniemy oko w oko z palącym śródziemnomorskim czy karaibskim słońcem. Możemy poszukać w sklepach stacjonarnych, gdzie można liczyć na poradę w kwestii doboru modelu pod względem jakościowym i estetycznym. Ale dla osób, które nie mają czasu lub nie lubią wędrówek po galeriach handlowych dobrym rozwiązaniem będzie oferujący dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne sklep internetowy. Jeśli wiemy mniej więcej, jaki kształt okularów pasuje nam do twarzy – jest szansa, że trafimy z zakupem bez konieczności długich poszukiwań, prób i błędów.

Kluczową kwestią jest tu jakość. Dbajmy o zdrowie oczu, by jak najdłużej cieszyć się dobrym wzrokiem i nie mieć z nim problemów. Okulary przeciwsłoneczne (takie jak te np.: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne-386.html) to gadżet przede wszystkim dla zdrowia, a dopiero w dalszej kolejności dla urody.